Cafe Dükkan’ın Hikayesi

2.02.2002 gibi çok özel bir tarihte hayatınıza girdik bizler... Ve 12 yıldır siz müşterilerimizle çok şey paylaştık, birçok yeniliklere birlikte imza attık.

 

Kıbrıs’ta henüz cafe kültürü yaygınlaşmamışken, kendi evimizi cafe şekline getirerek, sizlerle buluştuk. Annem Bedia ve Babam Mehmet Kale 20 yıldan fazla bizlerle mutluluk içinde bu evde yaşamışlardı. Bu yaşanmışlıklar herhalde sizlerin de burayı evi gibi benimsemesine sebep oldu. Annemin misafirperliği ve elli yılı aşkın süre esnaflık yapmış olan babamın “müşteri her zaman haklıdır”felsefesi bizlere hep rehberlik etti.

 

Adamızda yaşanan ekonomik istikrarsızlıklar sonucu dünyanın birçok ünlü yemek ve çay takımlarını ithal eden aile şirketimiz darboğaza girince eşim Metin Kişi ve ailemizin birçok ferdinin desteğiyle mevcut dükkanımızı evimize taşıyarak, onun bir bölümüne de dükkana müşteri çeksin diye Cafe açarak işe başladık. Cafe Dükkan işte oradan doğdu.

 

Ben evde beğenilen yemeklerimi, evimizin emektarı Sevim Hanım da maharetli elleriyle geleneksel hamur işlerimizi cafe konsepti ile beğeninize sunduk. Yeğenim Dr.Yeşim Örek Gümüşdağ da yaratıcı fikirleri ve becerileriyle beni teşvik etti.

 

Arkadaşımız ve mimarımız Mehmet Vahip burayı evden cafeye dönüştürürken günlerce eşimle birlikte kafa patlattı. Ne yazık ki bu değerli insanı çok genç yaşta yitirdik. Onu cafemizde herzaman özlemle anıyoruz. Diğer özlemle andığımız kişi de yine genç yaşta kaybettiğimiz Mehmet Öke’dir. Mehmet Hoca da geleneksel Kıbrıs sandalyelerine en uyumlu şekilde masa ve bar yapmak için günlerce Aylin ablamla(Aylin Örek) birlikte uğraş vermişlerdir. Aylin Ablam boyacıların yanıbaşında adeta bir yağlıboya tablosunu çizer gibi cafemizin renklerini belirledi. Şu anki renklerimiz onun eseridir.Kendimizi yeniledik, eğitime önem verdik

 

Çok amatör bir ruhla girmiş olduğumuz cafe işletmemizde önceleri müşterilerin tabaklarını kontrol edip yemekleri beğenip beğenmediklerini anlamaya çalıştık. Bu işi zaman içinde o kadar benimsedik ki diğer işimizden-dükkan işimizden- vazgeçip tamamıyle cafe –restorant olmaya karar verdik. Bir yandan fiziki altyapımızı geliştirirken, bir yandan da kendi bilgi birikimimizi geliştirmeye özen gösterdik.

 

Girne Amerikan Üniversitesi’nin açmış olduğu Cullinary Kursu’na, iki kez de AB fonlarının desteği ile Kıbrıs’ta restorantcılara kurs düzenleyen Itallian Cullinary Ensitüsü’nün kurslarına katılarak, bilgi birikimimizi artırdık. Son olarak da AB hibe programından yararlanarak, restorantımızda çalışanların tümü için bir hizmetiçi eğitim projesi yaptık. Aşçılarımızı İstanbul Cullinary Enstitüye göndererek kendilerini yenilemelerini sağladık. Servis elemanlarımızı ise Erasmus Language Center de İngilizce kursuna gönderdik. Business Management Center aracılığı ile servis yönetimi eğitimi almalarını sağladık.

 


İtalyan makarnası ve şarabımızı beğeninize sunduk

 

Hamur işlerinde sizlerden her zaman beğeni aldığımızın bilinci ile bu alanda kendimizi geliştirmeye karar verdik. Güney İtalya da, Calabria bölgesinde bulunan Italian Cullinary Insitute de ünlü şeflerden geleneksel İtalyan makarnalarını öğrendik. 2011 son ayından itibaren ev yapımı İtalyan makarnalarmızı beğeninize sunmaya başladık. İtalyan Makarnası bir bardak şarapla ne güzel gider değil mi? Bu konuda da kendimizi geliştirdik.

 

Kıbrıs üzümlerinin ağırlıkta olduğu bir de ev şarabımız var artık... Büyük emek vererek Kuzey Kıbrıs’ta şarapçılığı yeniden geliştiren St. Hilarion Şarapları’nın sahibi Mustafa Bey’e bize hazırlamış olduğu Cafe Dükkan House Wine için teşekkürler... İsterseniz şarabımızı satın alıp evinize de götürebilirsiniz.

 


Her şey size daha iyi hizmet adına...

 

Geleneksel masa ve sandalyelerimizi, dekorlarımızı ve geleneksel yemek kültürümüzü dünya trendleri ile harmonize ederek, ülke turizmine de katkı yapmak hedefindeyiz. Kıbrıs mutfağının en güzel yemeklerini günün yemekleri menümüzle sizlerle buluşturuyoruz. Annenizin mutfağını aratmayacak kadar lezzetli bu yemekleri kadınlardan oluşan aşçı kadromuzun yaptığını biliyor muydunuz?

 

Bir başka yeniliğimiz ise ülkemizin tanıtımı adına hazırladığımız Kıbrıs Yemekleri Soframızdır. Sadece rezervasyonlu olarak, sizin için özel olarak hazırlayacağımız bu menümüzle gelen misafirlerinize Kıbrıs yemeklerini tattırma şansına sahip olabileceksiniz.

 

Tüm bunları yaparken gıda güvenliğini de ihmal etmiyoruz. Lezzet ve sağlık bizim için aynı oranda önemli. Tüm Personelimizi Gıda Mühendisleri Odası’nın verdiği Safe Food Zone Eğitim programına katılarak kendilerini eğittiler. Tüm üretimimiz ve iş akışımiz bu çerçevede sürdürülmektedir.

 


Mood Bar ile yaz gecelerini renklendirdik

 

2010 yılında oğlum Mehmet Kale Kişi’nin hayata geçirdiği ve cafemizin yan tarafında bulunan Mood Bar ile artık yaz gecelerinde de sizlerle birlikteyiz. Haziran-Ekim ayları arası Mehmet Kale Kişi’nin ‘her gece ayrı bir konsept’ eğlence anlayışıyla yaratıcı fikirleri ve yenilikleri ile eğlence anlayışına da farklı bir boyut getirdik. Bizler her zaman ilklere imza atmayı seviyoruz. Bu yil ‘Yaz Mood ile başlar ‘sloganı ile 7 Haziran dan itibaren Mood Bar hizmetinizde...

 


Çocukları unutmadık...

 

Ve en değerli varlığımız çocuklarımızı da unutmadık. 23 Nisan 2011’de Müzik Öğretmeni olan kızım Suzan Kişi’nin yönetiminde Little Music Box’u hizmetinize sunduk. 0-6 Yaş arası çocuklarınıza müzikle eğitim olanağı sağlayan Little Music Box a , Play House da eklenerek çocuk eğitim uzmanı ile küçük çocuklar için oyun evi şeklinde de hizmet vermeye başladı...

 


Teşekkürler...

 

Küçük bir fikir olarak doğan cafemiz 12’nci yılında yanına artılar koyarak büyüdü. Ve en önemlisi sizin desteğiniz ve beğeniniz ile bugünlere geldi. Bugünlerde sizlere daha farklı projelerimizi de sunmaya hazırlanıyoruz... 12 yıldır bizi tercih ettiğiniz için gönülden teşekkürler...

 


CAFE DÜKKAN AİLESİ


Emel Kişi

 

Müşterilerimizin Gözünden Cafe Dükkan

İletişim Bilgilerimiz

Sipariş : 444 22 00
Adres    : Meta Adanır Caddesi. GİRNE
              (Barış Parkı Çaprazı)

Facebook'ta Cafe Dükkan

Foursquare'da Cafe Dükkan

Foursquare'a Kaydedin

Cafe Dükkan Newsletter